Opět jsem se setkal s názorem, že jedna z nejlepších irských kapel současnosti - The Frames je vlastně celkem nudná. Je pravda a uznávám to, že některým se nemusí The Frames zpočátku zalíbit a je velmi důležíté jakou písničku na CD si poprvé poslechnou. On je totiž ten žánrový rozptyl této kapelky celkem veliký. Pro přehled jsem zabrousil na Youtube a nechal si vyhledat živé amatérské záznamy pro píseň Revelate.

Tento záznam z vystoupení v Corku (2006/07) je šílený po stránce zvukové, vždyť je to natáčené na fotoaparát nebo nedej Bože dokonce na kvalitní fotomobil, ale pěkně to přetrpte a vydržte až do konce. Při tom svém trpění sledujte Glena Hansarda, jeho gesta, artikulaci a komunikaci s publikem. Tak takové to bylo i minulý týden v Brně na Flédě a určitě v následujících dnech také v Praze a Plzni. Jen to naše publikum je komornější, jelikož né všichni znají nebo rozumějí textu.A nyní, pokud máte chuť, srovnejte video s obdobným záznamem taktéž z Corku, který je po zvukové stránce mnohem lepší, ale to vizuálno je zase o stupínek někde jinde.

No uznejte sami. Koncerty The Frames mohou být čímkoliv, rozhodně však ne nudně strávenou dvojhodinkou. Proto pokud cestu k The Frames stále hledáte, nenechejte se odradit. Pokud si tu cestičku nakonec najdete, vězte, že Vás tato muzika už nepustí a odmění Vás. I mně se stala osudovou.