graf Pro komunikaci pomocí protokolu ICQ používám už dva měsíce prográmek Miranda. Líbí se mi na něm především jeho pluginy, z nichž některé jsou opravdu parádní. Jedním z nich je HistoryStats, který zpracovává kompletní statistiku ze zaznamenané historie diskuzí a exportuje ji do HTML. Jednou z dílčích statistik je rozložení diskuze v průběhu dne. Vybral jsem si několik osob ze svého seznamu a pokusil se je charakterizovat na základě toho, kdy se mnou mluví, nebo kdy se o diskuzi s nimi pro změnu pokouším já. Záměrně však neprozradím jejich jména, protože jsou to i lidé, kteří mi sem chodí psát své bohaté komentáře :-)).

graf Jak je patrné z grafu, tato osoba je ukecaná 24 hodin denně. Snad jen od čtyř do pěti ráno dá trošku pokoj. V druhé polovině dne tam pak vidíme dva výrazné vrcholy. Krátce po poledni a pak v pozdním večeru. Tato osoba je nejspíše zaměstnaná, proto jsou odpolední hodiny tišší - osoba se navrací domů.

graf To je pěkný štít! Tato osoba není na ICQ ráno ani večer, o to více je "ukecanější" v době oběda. Kdopak to asi je? Kdo z Vás nemá doma internetové připojení a není školou povinný?

graf Tato osůbka dopoledne spíš mlčí, ale jakmile odbijí hodiny třetí odpolední, spustí se lavina až do večera. Zároveň to však není žádná noční sova, protože po jedenácté hodině večerní uléhá k nočnímu spánku. Přes den tedy asi sedí ve škole. Kdopak to je? No může to být téměř kdokoliv. Třeba i takový, který nemá u zaměstnavatele možnost používat ICQ.

graf A první opravdu velký noční pták. Podstatnou část veškeré diskuze si vyřídíme v první hodině po půlnoci. Pak však tato osoba zpravidla jde spát. Její hodina je však od 16:00 do 17:00. Bohužel si spolu už moc nepíšeme, protože povinností je až až. A vy ji stejně neznáte, takže pojďme dál.

graf Tak tady je to jak na kolotoči. Nahorů a dolů a zase nahorů. Okolo poledne se zprudka ozve a už je tu tóčo. Pak je chvíli klid, protože odcházím do školy nebo načerpat síly se psem (ale to se týká všech), ale okolo 20:00 se to opět rozjíždí.

graf Tak tento graf je také zajímavý. Veškerá aktivita je soustředěna do jednoho večerního bloku. Naopak přes poledne je zde naprosté ticho. Nebudu napínat, vše je způsobeno časovým posunem. Někteří si možná již myslí, že vědí, ale vzhledem k tomu, že nejpoužívanější slovíčko je "you", tak vlastě zase nic nevíte.

graf A toto je také zajímavý graf. Tak divoce rozeseté panely se jen tak nevidí. Ale platí, že nejvíce se toho namluví v nočních a časně ranních hodinách. Že by noční pták? Ale kdeže. Že by časový posuv? Možná...

graf A do "třetice" ještě jeden pěkný symetrický graf. Dopoledne ten člověk mlčí, zatímco odpoledne je občas taky pěkně ukecaný - i když poslední dobou v normě.

Hmmm? Tak co? Jak jste dopadli? Našli jste se v tom? Štamgasté na bločku možná ano a pokud ne, stačí se podívat do vlastností obrázku na název souboru. Ale pššt! A ani muk!