Paroubek Jirka Paroubek, náš ministerský předseda, je znám nejrůznějšími svými výroky, které občas dementuje on sám nebo posléze média. Nelze mu však upřít jednu věc, je to výborný populista, který umí jednat s davy. Jak jinak si totiž vysvětlit fakt, že ačkoliv poslední roky stíhá vládní koalici průšvih za průšvihem, "buldozér" Paroubek to přeci myslí dobře. Možná to i myslí dobře, leč mysleti dobře je nedostačující. Toto ovšem není nějaký předvolební článek, chci pouze upozornit na jeden zajímavý web, který tu s námi žije už nějaký čas.

Jedná se o web "Volební fakta", který je namířen právě proti výrokům zejména Jiřího Paroubka. Po jeho navštívení se můžeme prokousávat nezměrným množstvím nejrůznějších výroků, které jsou doplněny demencí, tedy uvedením výroku na pravou míru. Myslím si, že je to celkem příhodná službička, kterou by si ovšem nezasloužil pouze Jirka Paroubek, ale bezmála každý aktivní politik z libovolné strany politického spektra.

Stránky samotné jsou velmi pěkně provedené, přehledné a obsahující také sběr nejrůznějších vtipných obrázků strefujících se do Paroubka a nebohého Bublana (zejména ke kauze CzechTek). Autor se zroveň nesnaží nikterak zastřít svůj původ v CEVRO, tedy liberálně-konzervativním spolku kolem ODS s Ivanem Langerem v křesle předsedy správní rady. Komentáře k výrokům jsou však objektivní, obvykle s uvedením zdroje.

Nakonec ještě malá anketa týkající se gramatiky.

#ANKETA:004#
Právě toto dvojsloví se totiž nachází v meta hlavičce zdrojového kódu tohoto jinak moc povedeného webíku. Pokud "projedeme" výraz googlem zjistíme, že polovina webů neumí gramatiku. Ale já Vám nenapovídám, Vy si toho z hodin ČJ pamatujete zajisté více než moje maličkost :-).