Wakoopa trackerTato službička nebude zcela cizí uživatelům služeb typu Last.fm. Na "Lástu" si stáhnete malý prográmek, který se infiltruje do vašeho hudebního přehrávače a sleduje a sleduje, co zrovna posloucháte. To vše pak pošle na webový server a vy se třeba po roce můžete podívat, jaké hudební skupiny a jaký hudební žánr se vám protáčí třeba v tom WinAmpu nejčastěji.

Na podobném principu jsou založené i jiné tracking služby a službičky. Wakoopa slouží k něčemu, o čem by se dalo říci, že je to vlastně čistokrevný spyware. Wakoopa totiž zaznamenává, s jakým softwarem právě pracujete a jaké programy vám běží na pozadí. Tedy na pozadí vaši pracovní plochy samozřejmě.

A tak špion sleduje a sleduje a vy se pak kouknete na profil a zjistíte, že nejčastěji používáte třeba webový prohlížeč Safari, Firefox, Operu, nějaký ten Office a multimediální přehrávač. Je to spyware? A víte, mně je to celkem jedno. Ona totiž ta Wakoopa má jisté kouzlo. Stejně jako Last.fm po čase začne vypočítávat příbuzné uživatele, kteří mají podobný hudební vkus a začne vám nabízet muziku, která je prý podobná těm Pink Floydům a jiným, tak stejně tak funguje i ta spywarovitá Wakoopa. Používáte-li k přehrávání hudby Windows Media Player, Wakoopa vám řekne, že by vás mohl bavit i WinAmp, Gom Player a jiní.

Wakoopa tedy není jen hloupý sběratel dat, ale i rádce v nouzi. U okrajového software, kdy hledáme nějakou alternativu, Wakoopa opravdu může pomoci.

A pokud vás nepřesvědčilo ani toto, vězte, že svým kybernetickým otiskem svého já a registrací na Wakoopa ještě více zasviníte internet. Kdo by odolal!

Internet žije!
Web 1.0 je humus!
Ať žije Web 2.0 a pokud možno s přívlastkem "Beta" :-)))....
 

Můj profil na Wakoopa
Můj profil na Last.fm
A proboha i můj naprosto zbytečný profil na Faceboku

A nebo se koukněte na Žive.cz, kde už k Wakoopě "něco" vyšlo.