Hudební akce
Kulturní, sportovní a společenské akce všeho druhu.

Mňága a Žďorp v brněnské Musilce

16 pro 2007 1953 čtenářů, vydáno v rubrice Hudební akce


Mňága a ŽďorpSkupinu Mňága a Žďorp asi netřeba představovat. Je to jedna z těch kapel, kterou lze nazvat z hlediska české hudební scény za kapelu fundamentální. Jako jedna z mála má svůj jedinečný sound a v moři současných českých kytarovek, které jako by z oka vypadly ostrovní inspiraci, se zuřivě vzpírá a do světa řve: „i česká muzika může být svá!“. Těžko Mňágu a Žďorpa zařadit. Jednou to je bigbít, podruhé zase folk, potřetí poklidná akustická kytara, pak ale stačí, aby se Jirka „tibík“ Tibitanzl pomazlil se saxofonem a na své si přijdou i milovníci jazzových nuancí. Není tedy divu, že jsem se na brněnské vystoupení předvánoční koncertní šňůry opravdu těšil.

  • 0 komentářů

Aneta Langerová - zahoďte placky, choďte na koncerty!

26 zář 2007 8787 čtenářů, vydáno v rubrice Hudební akce


Aneta Langerová - podzimní tour - 25. září 2007, hala Vodova BrnoTak právě tento výrok bych nejraději zvolal na zaplněném náměstí Vašeho města, kdybych měl dostatek kuráže. V případě včera započaté koncertní šňůry podzimní tour Anety Langerové k nové desce Dotyk to platí zejména. Když jsem tak přemýšlel, co bych napsal a při tom se mi do uší linuly tóny z oné nové desky, bylo to o to těžší, jelikož vystoupení Anety Langerové a jejího tour týmu, tedy jmenovitě Almely (kytara), Martina Ledviny (kytara/baskytara), Jakuba Zitka (klávesy), Anny Mlinarikové (housle), Sebastiena Richarda (elektro/kytara) a Jona Bennetta (bicí) představovalo zcela jinou desku. Desku plnou dokonalého soundu, výborného aranžmá dnešního cross-žánrového rocku střihnutého elektrem charakteristického "okousaného jablíčka" (všudepřítomné notebooky značky Apple) a nálady, která jen stěží může korespondovat z nitěnou grafikou prezentované desky Dotyk.

  • 2 komentářů

Benátská noc 2007 s PRESS kartičkou

04 zář 2007 2404 čtenářů, vydáno v rubrice Hudební akce


Benátská noc 2007, Malá SkálaPo roce jsem opět navštívil oblíbený hudební festival Benátská noc 2007. Lidu zde bylo opět více než loni, kdy návštěvníky přilákali zejména němečtí Scorpions a z tuzemských interpretů pak Aneta Langerová. Letošní ročník patřil více "jemným metalovým strunám" a k mé nelibosti také Kabátům, kteří, a to jim nelze upřít, vytvořili nejmohutnější kotel, který jsem kdy na festivalu viděl. Dost ale řečí. Pěkný report (nikoliv ovšem z mého pera) a přehršle fotografií od pěti fotografů včetně mé maličkosti najdete na webu Xichty.cz, kam se po otevření článku automaticky přesunete.

  • 0 komentářů

České hrady 2007: Kunětická hora

23 čec 2007 15998 čtenářů, vydáno v rubrice Hudební akce


Na České hrady do Pradubic - tedy na Kunětickou horu, jsem vyrazil jen díky okolnostem, které stejným směrem zavedly na mítingovou plochu pod strmými skalními stěnami, na jejichž vrcholu se skví do plochého Polabí nádherný Kunětický hrad, také mé přátele. Napříště si však tento svým pojetím netradiční putovní festival po hradech Čech (a v budoucnu snad i Moravy) zasloužil místo v mém diáři a tak bude-li příležitost, velmi rád navštívím i příští ročník. A teď se tedy pojďme podívat, čím že si to Kunětická hora zasloužila můj obdiv, ale také čistě objektivně kdo onoho sobotního odpoledne a časně ranní nedělní noci "Kuňku" navštívil.

  • 2 komentářů

Brněnský Majáles 2007 - den první

09 kvě 2007 15467 čtenářů, vydáno v rubrice Hudební akce


Roe-DeerCelé pondělí meteorologové vyhrožovali, jak prý to sváteční úterý bude zakaboněné a deštivé a že je tedy záhodno nevylézat z teplých peřin. Jsem velmi rád, že se naši meteorologové občas spletou, neboť jsem byl jeden z tisíců, kteří včera navštívili první den hudebního festivalu Brněnský Majáles 2007. Místo zakaboněné oblohy nás kolem poledne přivítalo polojasné nebe, čerstvý západní vítr, který by probudil i nebožtíka po několika vystoupeních skupiny Skyline či Oomph! a překrásná zelená plocha brněnského Starého letiště. Ačkoliv byly poryvy větru občas silné, nějaký ten drobný deštík k nám přinesly až v nočních hodinách, čili lze bez nadsázky říci, že "Den D" se povedl na 99 procent.

  • 2 komentářů

Fléda přivítala The Frames a Longital

04 úno 2007 5978 čtenářů, vydáno v rubrice Hudební akce


Mí Pražané mi rozumějí. Tak tomu bylo za Mozarta a tak tomu je i dnes v případě muzíkální lahůdky z Irska - The Frames. Snad jen s tím rozdílem, že region Prahy můžeme v klidu rozšířit na celou českou kotlinu i moravský úval. The Frames na zdejším klubovém poli hraji jednoznačně první housle o čemž svědčí vyprodané koncerty a příjemné publikum. Nejinak tomu bylo i v úterní večer 3.2. 2007 v brněnském klubu Fléda.

  • 8 komentářů

1 2 3 4 Další

Vaše poslední komentáře

Mahy:  Ahoj. Mohl by mi někdo poradit jak v konkrétním adresáři vyfiltruji nějakou kategorii nebo kvalitu fotky. Vždy mi to zobrazí vybranou kategorii přes všechny oblíbené složky. díky
mylik:  Proč ta mostecká rychlodráha s uvozovkami ? On to je provoz s parametry rychlodráhy a cestovní rychlost je vyšší než cestovní rychlost pražského metra.Doporučuji se někdy projet
D.T.:  Chtěl bych zkusit Londýn autobusem, ještě jsem nejel takovou štreku, nejlepší volba je podle mě ?lu?ák Jančurák :-)
martin:  trochu aktualizace. skype jde do kopru. žere moc dat a při troše kolísající kvalitě signálu už se kouše obraz. což se mi třeba u icq nestává
Martin Bartonek:  Zdravím, vracim se k tématu nastavení gmailu jako smtp serveru pro odesílání zpráv i pro jiné e-mailové schránky. Mám doménu pod free PIPNI.cz a e-maily se snažím řešit prostřednictvím gmailu, aby bylo možné odesílat odkudkoliv. Jednu ze schránek mám nastavenu již několik let a funguje bez problémů. Nyní jsem chtěl přidat další a nemohu se s nastavením domluvit. Nemáte prosím nějakou poslední zkušenost z gmailem, resp. pipni.cz jestli nedošlo k nějaké změně v právech? V nastavení postupuji podle různých návodů, zkoušel jsem různé kombinace nastavení a výsledky jsou špatné... port 587, zabezpeceni TLS = Server je nedostupný. Zkontrolujte server a číslo portu. port 465, zabezpeceni SSL = Server je nedostupný. Zkontrolujte server a číslo portu. port 25, nezabezpecene = projde kontrola serveru, ale dokaze odesilat zpravy pouze v ramci domen registrovanych na pipni, pokud odeslu zpravu napr. na @gmail.com tak se vrati chybove hlaseni 550 relay not permitted. port 25, zabezpeceni TLS = stejne jako s nezabezpecenym pripojenim, kontrola OK, ale maily pouze v ramci pipni.cz. Nemuze byt problem spojen s protokolem POP? Mam nastavenu kontrolu účtu přes protokol POP3, ale nefunguje se zabezpečením SSL. Při volbě Při načítání dat vždy používejte zabezpečené připojení (SSL). Další informace nelze server ověřit. dekuji a zdravim MB

Co takhle náhodný článek?

Staré pohledy aneb jak se psalo dřív
v rubrice Ze života hmyzuStaré pohledy nám toho o našich předcích mnohdy řeknou více, než jejich fotografie. Otevřel jsem tedy starou krabici s pohledy rodu Rašínů a na malé ukázce předvádím, jak se tehdy psalo.

 

Filtr nastavený na 30 dní (x)

Ve zkratce

26.07. 2009
Bloček má po roce nové logo s ptákem - čížek ;). How do u like it? ;))

08.02. 2008
Na bločku je dnes 311 článků. Průměrný článek má délku 4 tis&iacu...

05.02. 2008
Jelikož nám do práce neustále chodí otravné tiskovky o tom, jak s...

20.01. 2008
Upravil jsem stránku "Hobby", která byla už trochu mimo mísu....

06.12. 2007
Celé dnešní odpoledne hosting služba Pipni.cz neskutečně blbne! Sice opět po celkem dlouhé době, pře...

12.11. 2007
Nový sezónní zimní color theming. Ačkoliv se barevné podá...

Další novinky