Kyberprostor
Povídání o počítadlech a jejich kouzlu.

Kde jsou nové články? Na smetišti!

20 pro 2009 3879 čtenářů, vydáno v rubrice Kyberprostor


Ptáte se, proč sem poslední dobou píšu tak málo? No vlastně skoro vůbec? Protože píšu na smetiště.  Smetiště najdete na adrese smetiste.tucnacek.cz a jedná se o velmi krátké odstavečkové postřehy s nějakou tou fotkou a pravda spíš ze světa nul a jedniček - ale ne vždy.

  • 1 komentářů

Známkomapa 0.1: Abyho turistické známky

16 srp 2009 7920 čtenářů, vydáno v rubrice Kyberprostor


Google MapaVe skříni mám v pytli necelé tři stovky turistických známek. Pokud je neznáte, vězte, že to jsou ta dřevěná nelakovaná kolečka s vypálenou značkou, logem nebo erbem a která jsou k mání v pokladnách a informačních centrech snad každého českého městečka, zámku a zříceniny. Tato pozoruhodná kolečka sbírám od roku 1999, letos tedy slavím své první „známkové desetiletí“. Abych to oslavil nějak oficiálně, rozhodl jsem se alespoň trošku pochopit taje Google Maps API a naprogramovat si vlastní katalog – nebo alespoň jednoduchou mapu se zaznamenanou polohou všech doposud získaných koleček.

  • 3 komentářů

Historie blogovinek

25 kvě 2009 3254 čtenářů, vydáno v rubrice Kyberprostor


Bločku jsou právě tři roky. Píšu bločku, web samotný totiž existuje již mnoho let a v různých obměnách vlastně někdy od roku 1997. Teprve na jaře 2006 mě ale napadlo začít psát periodicky, umožnit čtenářům diskutovat, později vyhledávat, pak přibyly kapitoly, jádro se stále vylepšovalo a na konci jsou Abyho blogovinky, PHP Framework Bobik a víceuživatelský redakční systém CMS/blog Bobik :-)). Dost ale technických keců a samochvály, která nikoho nezajímá a ke všemu nepěkně zapáchá. Jde tu totiž o něco zcela jiného - pomocí služby Archive.org jsem se vypravil na cestu do minulosti a navštívil své staré osobní weby, které zanikly již před více než devíti lety a které jsou základem tohoto blogu.

  • 3 komentářů

Statistika: Tučňáček je poloprázdný, ale kupodivu žije

08 dub 2009 2617 čtenářů, vydáno v rubrice Kyberprostor


Pohled do statistik návštěvnosti Živě.cz mě vedl k tomu, abych podobným způsobem nahlédl i do statistik webového serveru tucnacek.cz (tj. do souhrnných statistik všech webů, které zde jedou, nejen tohoto bločku). Ačkoliv by se mohlo zdát, že zde nic převratného neběží a Tučňáček skutečně není komerční server, je to domácí webík, až tak zlé to není.

  • 0 komentářů

Víte, jak budete vypadat v důchodu?

22 čen 2008 18772 čtenářů, vydáno v rubrice Kyberprostor


Na webu se povaluje všemožné harampádí a toto je příkladná ukázka. Oč tu běží? No nejprve vezmete nějakou svou fotografii pasového xichtu – rozuměj čelem vpřed – dále vyberete, zdali jste běloch, míšenec aj., nu a nesmí chybět samozřejmě ani volba pohlaví a vašeho současného věku. V dalším kroku už pouze stačí provést jednoduché rozpoznávání rozložení objektů na vaší tváři a je hotovo. Tedy v tom případě, že váš prohlížeč umí pracovat s Java applety.

  • 7 komentářů

Kutil Tim: Jak jsem budoval digitální domácnost pro pokročilé

03 kvě 2008 4526 čtenářů, vydáno v rubrice Kyberprostor


Můj internet je bezdrátový. Ať už se s notebookem posadím na záchod, nebo, zrovna jako právě teď, se uvelebím v posteli, nuly a jedničky kybernetického světa poletují všude okolo mě. Nemusím se zabývat připojováním jakékoliv kabeláže a ani blikající wi-fi router mě neruší při spánku, jelikož je společně s „AP mostem“ ukryt v mé spíži. Bude to už šest týdnů, co jsem se rozhodl bezdrátový internet povýšit na bezdrátový síťový disk. Říká se mu NAS a pro domácího uživatele je to zpravidla plechová krabička, do které schováte běžný pevný disk. Krabičku připojíte k routeru a hurá, máte svůj vlastní síťový disk, na který se, pokud nebude schovaný za NAT, dostanete odkudkoliv. Nechybí FTP server a automatické stahování dat z internetu i když máte vypnutý počítač.

  • 5 komentářů

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Další

Vaše poslední komentáře

Mahy:  Ahoj. Mohl by mi někdo poradit jak v konkrétním adresáři vyfiltruji nějakou kategorii nebo kvalitu fotky. Vždy mi to zobrazí vybranou kategorii přes všechny oblíbené složky. díky
mylik:  Proč ta mostecká rychlodráha s uvozovkami ? On to je provoz s parametry rychlodráhy a cestovní rychlost je vyšší než cestovní rychlost pražského metra.Doporučuji se někdy projet
D.T.:  Chtěl bych zkusit Londýn autobusem, ještě jsem nejel takovou štreku, nejlepší volba je podle mě ?lu?ák Jančurák :-)
martin:  trochu aktualizace. skype jde do kopru. žere moc dat a při troše kolísající kvalitě signálu už se kouše obraz. což se mi třeba u icq nestává
Martin Bartonek:  Zdravím, vracim se k tématu nastavení gmailu jako smtp serveru pro odesílání zpráv i pro jiné e-mailové schránky. Mám doménu pod free PIPNI.cz a e-maily se snažím řešit prostřednictvím gmailu, aby bylo možné odesílat odkudkoliv. Jednu ze schránek mám nastavenu již několik let a funguje bez problémů. Nyní jsem chtěl přidat další a nemohu se s nastavením domluvit. Nemáte prosím nějakou poslední zkušenost z gmailem, resp. pipni.cz jestli nedošlo k nějaké změně v právech? V nastavení postupuji podle různých návodů, zkoušel jsem různé kombinace nastavení a výsledky jsou špatné... port 587, zabezpeceni TLS = Server je nedostupný. Zkontrolujte server a číslo portu. port 465, zabezpeceni SSL = Server je nedostupný. Zkontrolujte server a číslo portu. port 25, nezabezpecene = projde kontrola serveru, ale dokaze odesilat zpravy pouze v ramci domen registrovanych na pipni, pokud odeslu zpravu napr. na @gmail.com tak se vrati chybove hlaseni 550 relay not permitted. port 25, zabezpeceni TLS = stejne jako s nezabezpecenym pripojenim, kontrola OK, ale maily pouze v ramci pipni.cz. Nemuze byt problem spojen s protokolem POP? Mam nastavenu kontrolu účtu přes protokol POP3, ale nefunguje se zabezpečením SSL. Při volbě Při načítání dat vždy používejte zabezpečené připojení (SSL). Další informace nelze server ověřit. dekuji a zdravim MB

Co takhle náhodný článek?

Fotografie Venuše
v rubrice Fotím, fotíš, fotímePodvečerní oblohu krátce po západu Slunce nyní ozařuje velmi jasně planeta Venuše. Pojďme si ji vyfotit!

 

Filtr nastavený na 30 dní (x)

Ve zkratce

26.07. 2009
Bloček má po roce nové logo s ptákem - čížek ;). How do u like it? ;))

08.02. 2008
Na bločku je dnes 311 článků. Průměrný článek má délku 4 tis&iacu...

05.02. 2008
Jelikož nám do práce neustále chodí otravné tiskovky o tom, jak s...

20.01. 2008
Upravil jsem stránku "Hobby", která byla už trochu mimo mísu....

06.12. 2007
Celé dnešní odpoledne hosting služba Pipni.cz neskutečně blbne! Sice opět po celkem dlouhé době, pře...

12.11. 2007
Nový sezónní zimní color theming. Ačkoliv se barevné podá...

Další novinky