Kyberprostor
Povídání o počítadlech a jejich kouzlu.

How am I spending my time?

26 úno 2006 2278 čtenářů, vydáno v rubrice Kyberprostor


Česky řečeno, "jak trávím svůj čas", přičemž autor má na mysli čas strávený před blikajícím monitorem. Tím autorem je Jacob Zielinsky a vedle tohoto hesla stvořil také užitečný prográmek s názvem TimeTrack, jehož jediným účelem je záznam doby, po kterou používáte tu či onu aplikaci na Vašem počítači.

  • 2 komentářů

Spusťte si své Gentoo na Pipni.cz

24 úno 2006 6085 čtenářů, vydáno v rubrice Kyberprostor


Byl jsem zrovna uprostřed úpravy blogu, když mi monitoring na Pipni.cz oznámil výpadek WWW a FTP. Celkem rozladěný, jelikož používám placený "stabilní" webhosting, jsem prolézal nejrůznější odkazy, abych se dozvěděl, zda-li se jedná o výpadek několikaminutový či několikahodinový. Během této kratochvíle jsem objevil (pro mě) novou službu vServer, která je v programu START zdarma (pochopitelně bez garance). vServer není nic jiného než virtuální server s Vámi zvolenou linuxovou distribucí. Zaregistrujete se, vyberete si Vaši oblíbenou distribuci (Slackware, Debian nebo Gentoo) a po přihlášení pomocí SSH klienta se stáváte rootem, administrátorem.

  • 14 komentářů

Vesmírná drůbež

24 úno 2006 8136 čtenářů, vydáno v rubrice Kyberprostor


Asi málokdo, kdo si občas zasurfuje na internetu, unikl webové stránce vesmirni-lide.cz, na které jedna z českých internetových figurek, Ivo A. Benda, připravuje svět na příchod vesmírného spasitele lásky - Aštara Šerana.

  • 0 komentářů

Proč pro mě Texy není sexy

23 úno 2006 3518 čtenářů, vydáno v rubrice Kyberprostor


Texy je formát strukturovaného zápisu, který používá mnoho moderních publikačních systémů na internetu. Nechci polemizovat o technické kvalitě tohoto sytému - ta je na velmi vysoké úrovni, chci polemizovat s Texy a jinými podobnými řešeními na úrovni principiální.

  • 17 komentářů

ChatSpy 0.5.2 FF

17 úno 2006 2164 čtenářů, vydáno v rubrice Kyberprostor


Dneska byla na popud Nadi vydána opravená verze 0.5.2 rozšíření ChatSpy (verze pro Firefox), které používají miliony spokojených návštěvníků po celém světě :-D. Nová verze otvírá stránku chatu z položky "Jít na chat!" nikoliv v novém okně, ale v nové aktivní záložce. Tuto verzi již můžete použít jako aktualizaci - přeinstalovat současnou verzi. Při aktualizaci se ovšem smaže uživatelské nastavení zvýrazňovaných nicků.

  • 2 komentářů

Je RSS 2.0 přínosný z hlediska internetového marketingu?

15 úno 2006 3156 čtenářů, vydáno v rubrice Kyberprostor


Představte si tu situaci. Strávíte dlouhé dny a týdny prací na velmi zdařilém projektu, řekněme blogu. Desítky hodin budete v grafickém editoru vypiplávat do nejmenšího detailu unikátní design a až to vše vytvoříte, doplníte stránky také o RSS verze 2.0 (resp. 3.0) s plnou implementací. RSS 2.0 podporuje vkládání obrázků a odkazů na připojené komentáře. Jedná se tedy o plnohodnotné sdílení informací, nikoliv jen úvodníků. Mnohé blogsystémy pak standardně vkládají až příliš bohatý komentář popisující obsah článku, resp. připojují mnohdy celou textovou podobu článku. S plnohodnotným využitím možností RSS verze 2.0 vzniká alternativní přístup k obsahu webu, aniž by došlo k vlastnímu navštívení webové stránky. Webový server se zatěžuje, ale kýžený zisk v podobě aktualizace Vašeho oblíbeného počítadla či zobrazení reklamního banneru nepřichází.

  • 19 komentářů

Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Další

Vaše poslední komentáře

Mahy:  Ahoj. Mohl by mi někdo poradit jak v konkrétním adresáři vyfiltruji nějakou kategorii nebo kvalitu fotky. Vždy mi to zobrazí vybranou kategorii přes všechny oblíbené složky. díky
mylik:  Proč ta mostecká rychlodráha s uvozovkami ? On to je provoz s parametry rychlodráhy a cestovní rychlost je vyšší než cestovní rychlost pražského metra.Doporučuji se někdy projet
D.T.:  Chtěl bych zkusit Londýn autobusem, ještě jsem nejel takovou štreku, nejlepší volba je podle mě ?lu?ák Jančurák :-)
martin:  trochu aktualizace. skype jde do kopru. žere moc dat a při troše kolísající kvalitě signálu už se kouše obraz. což se mi třeba u icq nestává
Martin Bartonek:  Zdravím, vracim se k tématu nastavení gmailu jako smtp serveru pro odesílání zpráv i pro jiné e-mailové schránky. Mám doménu pod free PIPNI.cz a e-maily se snažím řešit prostřednictvím gmailu, aby bylo možné odesílat odkudkoliv. Jednu ze schránek mám nastavenu již několik let a funguje bez problémů. Nyní jsem chtěl přidat další a nemohu se s nastavením domluvit. Nemáte prosím nějakou poslední zkušenost z gmailem, resp. pipni.cz jestli nedošlo k nějaké změně v právech? V nastavení postupuji podle různých návodů, zkoušel jsem různé kombinace nastavení a výsledky jsou špatné... port 587, zabezpeceni TLS = Server je nedostupný. Zkontrolujte server a číslo portu. port 465, zabezpeceni SSL = Server je nedostupný. Zkontrolujte server a číslo portu. port 25, nezabezpecene = projde kontrola serveru, ale dokaze odesilat zpravy pouze v ramci domen registrovanych na pipni, pokud odeslu zpravu napr. na @gmail.com tak se vrati chybove hlaseni 550 relay not permitted. port 25, zabezpeceni TLS = stejne jako s nezabezpecenym pripojenim, kontrola OK, ale maily pouze v ramci pipni.cz. Nemuze byt problem spojen s protokolem POP? Mam nastavenu kontrolu účtu přes protokol POP3, ale nefunguje se zabezpečením SSL. Při volbě Při načítání dat vždy používejte zabezpečené připojení (SSL). Další informace nelze server ověřit. dekuji a zdravim MB

Co takhle náhodný článek?

Nemám rád stavebníky, vrtačky a lešení
v rubrice Ze života hmyzu1. díl veleúspěšného seriálu popisujícího, co vše se mi protiví, co vše nemám rád. Nemám tedy rád hlasité vrtačky po ránu.

 

Filtr nastavený na 30 dní (x)

Ve zkratce

26.07. 2009
Bloček má po roce nové logo s ptákem - čížek ;). How do u like it? ;))

08.02. 2008
Na bločku je dnes 311 článků. Průměrný článek má délku 4 tis&iacu...

05.02. 2008
Jelikož nám do práce neustále chodí otravné tiskovky o tom, jak s...

20.01. 2008
Upravil jsem stránku "Hobby", která byla už trochu mimo mísu....

06.12. 2007
Celé dnešní odpoledne hosting služba Pipni.cz neskutečně blbne! Sice opět po celkem dlouhé době, pře...

12.11. 2007
Nový sezónní zimní color theming. Ačkoliv se barevné podá...

Další novinky