Kyberprostor
Povídání o počítadlech a jejich kouzlu.

CMS na klíč? Ne, děkuji!

14 úno 2006 2561 čtenářů, vydáno v rubrice Kyberprostor


Writing on the wallV posledních několika letech se na internetu vyrojilo velké množství nejrůznějších CMS/blog řešení nejen v php. Každé z nich má své specifické výhody a jedná se většinou o velmi kvalitní produkty pod licencí GNU/GPL. Je však otázka, zda-li použití takového řešení je vždy nejvhodnější cestou jak povznést svůj web na "světovou" úroveň. Odjakživa totiž platí heslo, že web nědělá layout, ale obsah a dobrý obsah si vystačí i s primitivním designem, který dnes již není v módě (i když je na druhou stranu pravda, že co se designu týče, jsou poslední léta ve znamení minimalismu).

  • 15 komentářů

Od zítřka bude Brno již digitální

08 úno 2006 3001 čtenářů, vydáno v rubrice Kyberprostor


Mapa pokrytí Ačkoliv jako uživatele de facto digitální kabelové televize UPC pro mě tato informace není z nejdůležitějších, přesto, jakožto fanoušek všech technických inovací, zítra velmi rád uvítám spuštění ostrého digitálního vysílání v Brně a poměrně velkém metropolitním zázemí (to je ostatně patrné z mapky vlevo). Ve stejný den, tedy 9. února 2006, si budou moci na svém set-top-boxu naladit například digitální ČT1 i obyvatelé Ostravy a blízkého okolí. Brňáci najdou své nové pixely na frekvenci 626 MHz (kanál 40), Ostraváci pak na frekvenci 618 MHz ( kanál 39). K příjmu signálu potřebujete speciální MPEG dekodér, tzv. set-top-box, což je obvykle krabička podobající se dekodéru satelitního příjmu. Časem se snad objeví i první televizory s vestavěným dekoderém, i když to je relativní, jelikož v té době se již možná budou používat novější a kvalitnější formáty přenosu dat.
Mapa pokrytí pro Brno (1200 x 981px) | Mapa pokrytí pro Brno (3385 x 2768px)

  • 0 komentářů

ChatSpy 0.5b pro Firefox

21 led 2006 3043 čtenářů, vydáno v rubrice Kyberprostor


Nová betaverze (viz. dřívější záznam) nabízí především nastavitelné nicky pro extra zvýraznění, UTF-8 diakritiku a ikonky ve statusbaru. Zatím pouze pro Firefox.

  • 0 komentářů

ChatSpy, drobné rozšíření pro Váš Firefox

01 led 2006 2312 čtenářů, vydáno v rubrice Kyberprostor


ChatSpy je jednoduché rozšíření pro webový prohlížeč Mozilla Firefox a e-mailový klient Mozilla Thunderbird, pomocí něhož budete neustále v obraze, kdo se nachází na chatu FC Anety Langerové.

  • 1 komentářů

LEGIS 0.2+

24 čec 2005 2986 čtenářů, vydáno v rubrice Kyberprostor


GIS nádstavba LEGIS pro grafickou knihovnu GD2 se dočkala drobných úprav. LEGIS neboli LowEndGIS je sada tříd pomocí nichž lze zobrazit línie, body nebo polygony v souřadnicové soustavě S-JTSK. Zobrazit lze nepřímo prakticky libovolný formát dat, jelikož LEGIS pracuje s univerzálním formáty GIS/GPS aplikace OziExplorer. Níže si můžete poklepáním prohlédnout několik výstupů z LEGISu.

  • 0 komentářů

Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11

Vaše poslední komentáře

Mahy:  Ahoj. Mohl by mi někdo poradit jak v konkrétním adresáři vyfiltruji nějakou kategorii nebo kvalitu fotky. Vždy mi to zobrazí vybranou kategorii přes všechny oblíbené složky. díky
mylik:  Proč ta mostecká rychlodráha s uvozovkami ? On to je provoz s parametry rychlodráhy a cestovní rychlost je vyšší než cestovní rychlost pražského metra.Doporučuji se někdy projet
D.T.:  Chtěl bych zkusit Londýn autobusem, ještě jsem nejel takovou štreku, nejlepší volba je podle mě ?lu?ák Jančurák :-)
martin:  trochu aktualizace. skype jde do kopru. žere moc dat a při troše kolísající kvalitě signálu už se kouše obraz. což se mi třeba u icq nestává
Martin Bartonek:  Zdravím, vracim se k tématu nastavení gmailu jako smtp serveru pro odesílání zpráv i pro jiné e-mailové schránky. Mám doménu pod free PIPNI.cz a e-maily se snažím řešit prostřednictvím gmailu, aby bylo možné odesílat odkudkoliv. Jednu ze schránek mám nastavenu již několik let a funguje bez problémů. Nyní jsem chtěl přidat další a nemohu se s nastavením domluvit. Nemáte prosím nějakou poslední zkušenost z gmailem, resp. pipni.cz jestli nedošlo k nějaké změně v právech? V nastavení postupuji podle různých návodů, zkoušel jsem různé kombinace nastavení a výsledky jsou špatné... port 587, zabezpeceni TLS = Server je nedostupný. Zkontrolujte server a číslo portu. port 465, zabezpeceni SSL = Server je nedostupný. Zkontrolujte server a číslo portu. port 25, nezabezpecene = projde kontrola serveru, ale dokaze odesilat zpravy pouze v ramci domen registrovanych na pipni, pokud odeslu zpravu napr. na @gmail.com tak se vrati chybove hlaseni 550 relay not permitted. port 25, zabezpeceni TLS = stejne jako s nezabezpecenym pripojenim, kontrola OK, ale maily pouze v ramci pipni.cz. Nemuze byt problem spojen s protokolem POP? Mam nastavenu kontrolu účtu přes protokol POP3, ale nefunguje se zabezpečením SSL. Při volbě Při načítání dat vždy používejte zabezpečené připojení (SSL). Další informace nelze server ověřit. dekuji a zdravim MB

Co takhle náhodný článek?

Přes Moravský kras a Drahany až na pupek světa
v rubrice Ze života hmyzuVyrazit na kole přes Moravský kras a náhorní plošinu Drahan je takový každoroční rituál. Ostatně proč by letošní léto mělo být vyjímkou?

 

Filtr nastavený na 30 dní (x)

Ve zkratce

26.07. 2009
Bloček má po roce nové logo s ptákem - čížek ;). How do u like it? ;))

08.02. 2008
Na bločku je dnes 311 článků. Průměrný článek má délku 4 tis&iacu...

05.02. 2008
Jelikož nám do práce neustále chodí otravné tiskovky o tom, jak s...

20.01. 2008
Upravil jsem stránku "Hobby", která byla už trochu mimo mísu....

06.12. 2007
Celé dnešní odpoledne hosting služba Pipni.cz neskutečně blbne! Sice opět po celkem dlouhé době, pře...

12.11. 2007
Nový sezónní zimní color theming. Ačkoliv se barevné podá...

Další novinky