Kyberprostor
Povídání o počítadlech a jejich kouzlu.

Wakoopizujte se!

21 led 2008 2164 čtenářů, vydáno v rubrice Kyberprostor


Wakoopa trackerTato službička nebude zcela cizí uživatelům služeb typu Last.fm. Na "Lástu" si stáhnete malý prográmek, který se infiltruje do vašeho hudebního přehrávače a sleduje a sleduje, co zrovna posloucháte. To vše pak pošle na webový server a vy se třeba po roce můžete podívat, jaké hudební skupiny a jaký hudební žánr se vám protáčí třeba v tom WinAmpu nejčastěji.

  • 4 komentářů

Simpsonizujte se!

17 led 2008 2316 čtenářů, vydáno v rubrice Kyberprostor


Abysser - The SimpsonsJe to vlastně jednoduché. Stačí navštívit webové stránky The Simpsons Movie a v horním meníčku vybrat "Create your Simpsons avatar". A pak už to znáte. Vyberete si pohlaví, panděro a barvu kůže. Nakonec ještě nějaký ten knírek, škleb a mastný vlas a je téměř hotovo. Pokud se zaregistrujete, můžete se svým avatárkem dělat psí kusy. A pokud se registrovat nechcete, buďte jednoduše neslušní a k uložení svého alter ega použijte tlačítko printscreen. Výsledek pak může vypadat stejně jako na obrázku vlevo. Takto pokleslý jsem ovšem pouze během časných ranních hodin, kdy čekám na první zlostné komentáře na Živě.cz z řad kritických čtenářu - a často právem :-).

  • 0 komentářů

Proč bude ICQ fungovat i s alternativními klienty

04 pro 2007 4413 čtenářů, vydáno v rubrice Kyberprostor


ICQ logoV poslední době se až podezřele často objevují zprávy, že alternativním ICQ klientům zvoní hrana. Jako argument je v těchto případech zmiňován ekonomický zájem společnosti AOL (AOL Time Warner), která komunikační systém ICQ provozuje. Je-li ovšem ekonomickým zájmem AOL rentabilita ICQ, pak by ukončení podpory starších protokolů nemělo smysl. Alternativní klienti totiž nejsou parazité. Naopak žijí pro AOL v prospěšné symbióze.

  • 2 komentářů

Microsoft SQL Server a Oracle na odpis

03 pro 2007 2825 čtenářů, vydáno v rubrice Kyberprostor


Oracle Database 10gProcházel jsem se tak zablácenými brněnskými bulváry. Kaluž čas od času prořízlo kolo smutného drožkaře nebo mdlá tvář hnijící stařenky. A tam kdesi v dáli smutný podvečerní svit blikajících lamp explodoval v záplavě neonů. Toť Levné knihy, knihkupectví mas plné slev pro malé i velké. A co že to mé slzivé prosincové oko nevídí. Tu sleva, tu sleva a tam také, avšak zcela uprostřed snad až nechutně levné manuály databázové.

  • 2 komentářů

Piriform: zamete, uklidí, seřadí a to vše zdarma!

27 lis 2007 5729 čtenářů, vydáno v rubrice Kyberprostor


Piriform - The best software is free!Software zdarma pro Microsoft Windows byl ještě před několika lety okrajový, případně podezřele amatérský, osazený reklamou, spyware či alespoň nějakým doprovodným softwarem. Obrovská popularita freeware a opensource však situaci v posledních letech citelně mění a aplikací, které jsou zcela a bezpodmínečně zdarma neustále přibývá. Nejsou to již pouze nejrůznější utilitky uhrovitých studentů, ale také kompaktní a ergonomické programy založené na ekonomickém modelu PayPal, tedy „nic si za náš software neúčtujeme, ale pokud jej uznáš za potřebný, můžeš nás podpořit skrze elektronické bankovnictví“. Vzhledem k tomu, že embosované platební karty jsou dnes již téměř samozřejmostí, podpořit takový software například skrze oblíbený a ověřený systém PayPal je otázka několika minut.

  • 7 komentářů

Logitech Cordless Desktop EX110

13 lis 2007 3860 čtenářů, vydáno v rubrice Kyberprostor


Logitech logo výrobceJelikož mi má klávesnice na notebooku po letech občas vypovídá funkčnost a šotků, kdy namísto písmene "A" se na obrazovce objeví písmenko "Q", přibývá, byl jsem nucen přemýšlet o zakoupení klasické USB klávesnice. Jak jsem tak bloumal  šedivými ulicemi brněnských Stínadel, tu jsem v malém zastrčeném obchůdku zahlédl rovnou celý bezdrátový set značky Logitech za více než přívětivou cenu. Trvanlivost asi nebude patřit díky ceně k nejlepším, Logitech G15 bláznivého Radka Hulána to opravdu není, ale design je přívětivý, provedený v decentní černé barvě s oblými tvary, čili se klávesnička tvaří, jako by k mému laptopu opravdu patřila.

  • 6 komentářů

Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Další

Vaše poslední komentáře

Mahy:  Ahoj. Mohl by mi někdo poradit jak v konkrétním adresáři vyfiltruji nějakou kategorii nebo kvalitu fotky. Vždy mi to zobrazí vybranou kategorii přes všechny oblíbené složky. díky
mylik:  Proč ta mostecká rychlodráha s uvozovkami ? On to je provoz s parametry rychlodráhy a cestovní rychlost je vyšší než cestovní rychlost pražského metra.Doporučuji se někdy projet
D.T.:  Chtěl bych zkusit Londýn autobusem, ještě jsem nejel takovou štreku, nejlepší volba je podle mě ?lu?ák Jančurák :-)
martin:  trochu aktualizace. skype jde do kopru. žere moc dat a při troše kolísající kvalitě signálu už se kouše obraz. což se mi třeba u icq nestává
Martin Bartonek:  Zdravím, vracim se k tématu nastavení gmailu jako smtp serveru pro odesílání zpráv i pro jiné e-mailové schránky. Mám doménu pod free PIPNI.cz a e-maily se snažím řešit prostřednictvím gmailu, aby bylo možné odesílat odkudkoliv. Jednu ze schránek mám nastavenu již několik let a funguje bez problémů. Nyní jsem chtěl přidat další a nemohu se s nastavením domluvit. Nemáte prosím nějakou poslední zkušenost z gmailem, resp. pipni.cz jestli nedošlo k nějaké změně v právech? V nastavení postupuji podle různých návodů, zkoušel jsem různé kombinace nastavení a výsledky jsou špatné... port 587, zabezpeceni TLS = Server je nedostupný. Zkontrolujte server a číslo portu. port 465, zabezpeceni SSL = Server je nedostupný. Zkontrolujte server a číslo portu. port 25, nezabezpecene = projde kontrola serveru, ale dokaze odesilat zpravy pouze v ramci domen registrovanych na pipni, pokud odeslu zpravu napr. na @gmail.com tak se vrati chybove hlaseni 550 relay not permitted. port 25, zabezpeceni TLS = stejne jako s nezabezpecenym pripojenim, kontrola OK, ale maily pouze v ramci pipni.cz. Nemuze byt problem spojen s protokolem POP? Mam nastavenu kontrolu účtu přes protokol POP3, ale nefunguje se zabezpečením SSL. Při volbě Při načítání dat vždy používejte zabezpečené připojení (SSL). Další informace nelze server ověřit. dekuji a zdravim MB

Co takhle náhodný článek?

Kvílení 2006 - Lipnice nad Sázavou
v rubrice Hudební akceKvílení 2006 v Lipnici nad Sázavou pro měl byla ještě nedávno velká neznámá. Teď už vím, kam se příští rok znovu podívám.

 

Filtr nastavený na 30 dní (x)

Ve zkratce

26.07. 2009
Bloček má po roce nové logo s ptákem - čížek ;). How do u like it? ;))

08.02. 2008
Na bločku je dnes 311 článků. Průměrný článek má délku 4 tis&iacu...

05.02. 2008
Jelikož nám do práce neustále chodí otravné tiskovky o tom, jak s...

20.01. 2008
Upravil jsem stránku "Hobby", která byla už trochu mimo mísu....

06.12. 2007
Celé dnešní odpoledne hosting služba Pipni.cz neskutečně blbne! Sice opět po celkem dlouhé době, pře...

12.11. 2007
Nový sezónní zimní color theming. Ačkoliv se barevné podá...

Další novinky