Kyberprostor
Povídání o počítadlech a jejich kouzlu.

INVEX 2007

22 říj 2007 2448 čtenářů, vydáno v rubrice Kyberprostor


INVEX je přecijen legendou. Zejména pro obyvatele Brna pubescentního a post-pubescentního věku. Středoškoláci pokaždé v tom říjnu vystartují místo učiva mezi obří prvorepublikové pavilony i nové moderní skleněné konsturkce a tu chramst po igelitce, tu zase po propisce, tu nějaký plakátek a tu zase letáček, jehož textu z nich rozumí málokdo. Ale vážení! O to tu přeci vůbec nejde! Do Brna dorazil INVEX! Náš jihomoravský Októbrfest!

  • 0 komentářů

Klíčová slova, žebříčky a jejich vizualizace

22 říj 2007 4681 čtenářů, vydáno v rubrice Kyberprostor


Není to tak dávno, co se stala velmi populární dvourozměrná forma zobrazování žebříčků. Jedním z prvních byla dozajisté služba Last.fm, u které je vizualizace žebříčků podstatou její činnosti a tehdy jsem se o této technice dozvěděl i já a implementoval ji na svůj blog pro zobrazení používaných klíčových slov.

  • 4 komentářů

Surfujeme přes O2 GPRS Instant

09 zář 2007 13866 čtenářů, vydáno v rubrice Kyberprostor


Je to měsíc, co jsem na chalupe velmi nutně potřeboval stáhnout novou poštu. K ruce jsem měl notebook a mobilní telefon bez předplaceného datového tarifu. Zbýval mi tedy základní tarif O2 GPRS Instant. Poštu jsem tedy skrze modem mobilního telefonu stáhl a ačkoliv se jednalo pouze o textové informace, Connection Meter toto stáhnutí ocenil 80 korunami. Napadla mě ďábelská myšlenka, zkusit, kolik by asi stál můj běžný měsíční internetový provoz, pokud bych byl připojen přes mobilní telefon skrze O2 GPRS Instant.

  • 11 komentářů

Stop diodám - jak schovat AP a WIFI anténu

09 zář 2007 14030 čtenářů, vydáno v rubrice Kyberprostor


WIFI Access Point a WIFI RouterPatřím k té většině obyvatel, která když spí, tak chce spát. Jak ale spát, když ze všech různých koutů blikají nejrůznější blikátka, která by vlastně vůbec nemusela blikat, ale blikají pravděpodobně z toho důvodu, aby měl zákazník dobrý pocit ze své investice - pokud přeci něco bliká, pravděpodobně to vykonává nějakou práci. Nejdříve mi tu blikal modem kabelového internetu UPC Chello. Před třemi měsíci jsem změnil poskytovatele internetového připojení a místo pěti diod kabelového modemu se rozblikalo hned 20 diod dvou prvků bezdrátové sítě -  APčko a můj wifi router, pomocí něhož jsem online od balkónu až po záchod.

  • 6 komentářů

Emo, Emo! Já jsem celebrita!

08 čec 2007 3449 čtenářů, vydáno v rubrice Kyberprostor


Dnes představím službu určenou zejména pro ty, jenž se chtějí pobavit a případně pak pro ty, jejichž slabé ego nutně jako vodu živou potřebuje pořádné sebevědomé nakopnutí: MyHeritage face recognition, aneb s jakou celebritou jsem si nejvíce podobný?

  • 1 komentářů

Google Maps a Gmail na mobilním telefonu

01 čen 2007 20973 čtenářů, vydáno v rubrice Kyberprostor


Prakticky každý současný mobil je osazen sytémem Java, pomocí kterého můžeme základní funkce mobilního telefonu mnohdy velmi drasticky rozšířit. Pokud pak vlastníme telefon s kvalitním displejem o velkém rozlišení, není problém navštívit ve wapovém prohlížeči adresu operamini.com a stáhnout si internetový prohlížeč Opera pro mobilní telefon. Vedle Opery, nesčetného množství her, užitečných prográmků a zcela zbytečných ptákovin můžeme použít také velmi efektivní mobilní aplikace od Google!

  • 3 komentářů

Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Další

Vaše poslední komentáře

Mahy:  Ahoj. Mohl by mi někdo poradit jak v konkrétním adresáři vyfiltruji nějakou kategorii nebo kvalitu fotky. Vždy mi to zobrazí vybranou kategorii přes všechny oblíbené složky. díky
mylik:  Proč ta mostecká rychlodráha s uvozovkami ? On to je provoz s parametry rychlodráhy a cestovní rychlost je vyšší než cestovní rychlost pražského metra.Doporučuji se někdy projet
D.T.:  Chtěl bych zkusit Londýn autobusem, ještě jsem nejel takovou štreku, nejlepší volba je podle mě ?lu?ák Jančurák :-)
martin:  trochu aktualizace. skype jde do kopru. žere moc dat a při troše kolísající kvalitě signálu už se kouše obraz. což se mi třeba u icq nestává
Martin Bartonek:  Zdravím, vracim se k tématu nastavení gmailu jako smtp serveru pro odesílání zpráv i pro jiné e-mailové schránky. Mám doménu pod free PIPNI.cz a e-maily se snažím řešit prostřednictvím gmailu, aby bylo možné odesílat odkudkoliv. Jednu ze schránek mám nastavenu již několik let a funguje bez problémů. Nyní jsem chtěl přidat další a nemohu se s nastavením domluvit. Nemáte prosím nějakou poslední zkušenost z gmailem, resp. pipni.cz jestli nedošlo k nějaké změně v právech? V nastavení postupuji podle různých návodů, zkoušel jsem různé kombinace nastavení a výsledky jsou špatné... port 587, zabezpeceni TLS = Server je nedostupný. Zkontrolujte server a číslo portu. port 465, zabezpeceni SSL = Server je nedostupný. Zkontrolujte server a číslo portu. port 25, nezabezpecene = projde kontrola serveru, ale dokaze odesilat zpravy pouze v ramci domen registrovanych na pipni, pokud odeslu zpravu napr. na @gmail.com tak se vrati chybove hlaseni 550 relay not permitted. port 25, zabezpeceni TLS = stejne jako s nezabezpecenym pripojenim, kontrola OK, ale maily pouze v ramci pipni.cz. Nemuze byt problem spojen s protokolem POP? Mam nastavenu kontrolu účtu přes protokol POP3, ale nefunguje se zabezpečením SSL. Při volbě Při načítání dat vždy používejte zabezpečené připojení (SSL). Další informace nelze server ověřit. dekuji a zdravim MB

Co takhle náhodný článek?

Inspirativní dědečci
v rubrice Ze života hmyzuŽivotní cesty našich dědečků se asi už v našich generacích opakovat nebudou. Proto si važte, že je máte nebo jste je měli.

 

Filtr nastavený na 30 dní (x)

Ve zkratce

26.07. 2009
Bloček má po roce nové logo s ptákem - čížek ;). How do u like it? ;))

08.02. 2008
Na bločku je dnes 311 článků. Průměrný článek má délku 4 tis&iacu...

05.02. 2008
Jelikož nám do práce neustále chodí otravné tiskovky o tom, jak s...

20.01. 2008
Upravil jsem stránku "Hobby", která byla už trochu mimo mísu....

06.12. 2007
Celé dnešní odpoledne hosting služba Pipni.cz neskutečně blbne! Sice opět po celkem dlouhé době, pře...

12.11. 2007
Nový sezónní zimní color theming. Ačkoliv se barevné podá...

Další novinky