Kyberprostor
Povídání o počítadlech a jejich kouzlu.

Využití účtu Gmail jako kvalitního SMTP serveru a antispamu

23 kvě 2007 28268 čtenářů, vydáno v rubrice Kyberprostor


Již delší dobu mám problémy se svým SMTP serverem na zdejším hostingu, jelikož bude moje pevná IP adresa pravděpodobně na nějakém blacklistu. Neschopnost odesílání e-mailu je dnes fatální a používání webového rozhraní k odesílání pošty není příliš časově flexibilní. Rozhodl jsem se tedy vužít určitého "bajpásu" mezi poštovním serverem mail.tucnacek.cz a poštovním účtem na službě Google Gmail, kterou již několik let používám jako archiv veškeré přijaté pošty, neboť si na tento svůj účet automaticky přeposílám veškerou poštu. Proč ovšem nevyužít rovnou SMTP server služby Gmail?

  • 18 komentářů

Proč nebude Bobík v Javě?

17 kvě 2007 2753 čtenářů, vydáno v rubrice Kyberprostor


Před několika měsíci jsem se tu rozplíval nad tím, jak přepíšu tento blogovací systém do Javy a budu se jím všude chlubit, neboť takových systémů v Javě zrovna moc není, naopak těch v PHP jsou desítky a dnes možná i stovky od těch maličkých soukromých až po časem prověřená řešení jako Wordpress, Drupal a další. Pravda je ovšem taková, že jsem si na to nakonec netroufnul. Ne že bych se bál své neznalosti, ale spíše šíře možností jazyka Java. Ono jistě, mohl jsem otevřít nový dokument Javy, napsat pár tříd, oživit jimi JSP skripty a bylo by to. Síla Javy však spočívá v technologiích a technikách, které jsou na velmi vysoké úrovni a pokud bych je nevyužil, přišel  bych o onu výhodu kouzelné Javy. Nemá smysl psát v Javě ve stylu nízkoúrovňového PHP, ale je nutno začít přemýšlet o architektuře a zvolené technologii i u takového projektu jako CMS/blog Bobík, který věru už místy začíná připomínat alespoň počtem řádků středně velký projekt. A právě proto se přepis do Javy odkládá zatím na neurčito, tedy do té doby, než si koupím nějakou pořádnou publikaci o J2EE, o Java Struts a dalších, které jsou ovšem drahé a zatím mě ani jedna neuspokojila.

  • 0 komentářů

Teplý duben, za kamna nevlezem

13 dub 2007 3149 čtenářů, vydáno v rubrice Kyberprostor


Letošní rok a ostatně i podzim toho roku již minulého je netradičně teplejší. Teploty bortí veškeré rekordy a ze všech stran se na nás valí katastrofické scénáře zhouby lidstva v kontextu globálního oteplování. Politiku stranou! Pojďme se zase po čase podívat, co na dubnové příjemné jaro říká systém METARIS.

  • 1 komentářů

Web 2.0 - budoucnost je nyní

16 bře 2007 35299 čtenářů, vydáno v rubrice Kyberprostor


AJAX logoWeb 2.0 je v posledních měsících velmi skloňované slovíčko, které se již dostalo i na stránky periodik, které se světem IT mají pramálo společného. Zmínil bych například týdeník Respekt, kde na mě Web 2.0 dokonce koukal z titulní strany. Toto kratičké zamyšlení nebudu věnovat ani tak samotnému vystvětlování pojmu Web 2.0, jako spíše zajímavému a dynamickému světu jeho implementace.

  • 17 komentářů

METAR Metaris 0.5 for LKTB - odkud duješ větříčku

13 bře 2007 6784 čtenářů, vydáno v rubrice Kyberprostor


Opět jsem po čase nahlédl do kódu svého meteorologického prográmku Metaris, který z databáze serveru NOAA METAR čte meteorologická data ze světových letišť. Brněnské letiště má identifikaci LKTB a právě pro LKTB každou hodinou Metaris sbírá data již od listopadu 2005.

  • 1 komentářů

Kikina PHP Gallery

08 bře 2007 6985 čtenářů, vydáno v rubrice Kyberprostor


Dlouho jsem hledal na internetu nějaké použitelné řešení pro jednoduchou galerii pro fotografie ve svých článcích. Nakonec nezbývalo nic jiného, než si takové ani velké ani malé řešení napsat sám. A tak se zrodil sourozenec CMS/blog Bobik, tedy KPG, Kikina PHP Gallery.

  • 3 komentářů

Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Další

Vaše poslední komentáře

Mahy:  Ahoj. Mohl by mi někdo poradit jak v konkrétním adresáři vyfiltruji nějakou kategorii nebo kvalitu fotky. Vždy mi to zobrazí vybranou kategorii přes všechny oblíbené složky. díky
mylik:  Proč ta mostecká rychlodráha s uvozovkami ? On to je provoz s parametry rychlodráhy a cestovní rychlost je vyšší než cestovní rychlost pražského metra.Doporučuji se někdy projet
D.T.:  Chtěl bych zkusit Londýn autobusem, ještě jsem nejel takovou štreku, nejlepší volba je podle mě ?lu?ák Jančurák :-)
martin:  trochu aktualizace. skype jde do kopru. žere moc dat a při troše kolísající kvalitě signálu už se kouše obraz. což se mi třeba u icq nestává
Martin Bartonek:  Zdravím, vracim se k tématu nastavení gmailu jako smtp serveru pro odesílání zpráv i pro jiné e-mailové schránky. Mám doménu pod free PIPNI.cz a e-maily se snažím řešit prostřednictvím gmailu, aby bylo možné odesílat odkudkoliv. Jednu ze schránek mám nastavenu již několik let a funguje bez problémů. Nyní jsem chtěl přidat další a nemohu se s nastavením domluvit. Nemáte prosím nějakou poslední zkušenost z gmailem, resp. pipni.cz jestli nedošlo k nějaké změně v právech? V nastavení postupuji podle různých návodů, zkoušel jsem různé kombinace nastavení a výsledky jsou špatné... port 587, zabezpeceni TLS = Server je nedostupný. Zkontrolujte server a číslo portu. port 465, zabezpeceni SSL = Server je nedostupný. Zkontrolujte server a číslo portu. port 25, nezabezpecene = projde kontrola serveru, ale dokaze odesilat zpravy pouze v ramci domen registrovanych na pipni, pokud odeslu zpravu napr. na @gmail.com tak se vrati chybove hlaseni 550 relay not permitted. port 25, zabezpeceni TLS = stejne jako s nezabezpecenym pripojenim, kontrola OK, ale maily pouze v ramci pipni.cz. Nemuze byt problem spojen s protokolem POP? Mam nastavenu kontrolu účtu přes protokol POP3, ale nefunguje se zabezpečením SSL. Při volbě Při načítání dat vždy používejte zabezpečené připojení (SSL). Další informace nelze server ověřit. dekuji a zdravim MB

Co takhle náhodný článek?

Přes Moravský kras a Drahany až na pupek světa
v rubrice Ze života hmyzuVyrazit na kole přes Moravský kras a náhorní plošinu Drahan je takový každoroční rituál. Ostatně proč by letošní léto mělo být vyjímkou?

 

Filtr nastavený na 30 dní (x)

Ve zkratce

26.07. 2009
Bloček má po roce nové logo s ptákem - čížek ;). How do u like it? ;))

08.02. 2008
Na bločku je dnes 311 článků. Průměrný článek má délku 4 tis&iacu...

05.02. 2008
Jelikož nám do práce neustále chodí otravné tiskovky o tom, jak s...

20.01. 2008
Upravil jsem stránku "Hobby", která byla už trochu mimo mísu....

06.12. 2007
Celé dnešní odpoledne hosting služba Pipni.cz neskutečně blbne! Sice opět po celkem dlouhé době, pře...

12.11. 2007
Nový sezónní zimní color theming. Ačkoliv se barevné podá...

Další novinky