Kyberprostor
Povídání o počítadlech a jejich kouzlu.

Ukaž mi své ICQ a já ti řeknu jaký jsi

27 dub 2006 3136 čtenářů, vydáno v rubrice Kyberprostor


graf Pro komunikaci pomocí protokolu ICQ používám už dva měsíce prográmek Miranda. Líbí se mi na něm především jeho pluginy, z nichž některé jsou opravdu parádní. Jedním z nich je HistoryStats, který zpracovává kompletní statistiku ze zaznamenané historie diskuzí a exportuje ji do HTML. Jednou z dílčích statistik je rozložení diskuze v průběhu dne. Vybral jsem si několik osob ze svého seznamu a pokusil se je charakterizovat na základě toho, kdy se mnou mluví, nebo kdy se o diskuzi s nimi pro změnu pokouším já. Záměrně však neprozradím jejich jména, protože jsou to i lidé, kteří mi sem chodí psát své bohaté komentáře :-)).

  • 6 komentářů

Google bomba v praxi

19 dub 2006 3767 čtenářů, vydáno v rubrice Kyberprostor


Bomba Udělat ze srandy pro známého tzv. "google bombu" je velmi snadné. Stačí na pár stránek vložit odpovídající formu odkazu, případně ho skrýt, aby nerušil kolemjdoucí a za několik týdnů (podle počtu odkazů) tu máme bombu jako dělo. Co je to google bomba? Není to nic jiného než manipulace s výrazy na vyhledávači google. Uvedu malý příklad: jste sběratelem známek a chcete, aby při zadání výrazu "sběratel známek" byla Vaše webová prezentace nalezena jako první. Další sortou bomb jsou "textové karikatury" například na přední politiky a podobně. Zadáme-li pak třeba do vyhledávače "senilní ješita", vyleze nám z toho odkaz na oficiální stránky Václava Klause a podobně.

  • 6 komentářů

Můj Firefox a jeho pluginy

10 dub 2006 7326 čtenářů, vydáno v rubrice Kyberprostor


extension Na základě inspirace u "Knutíka" jsem sesumíroval stručný seznam rozšíření, které používám ve svém oblíbeném internetovém prohlížeči Mozilla Forefox. Co se prohlížení webu týče, požaduji obrovskou efektivitu, která je dána co největším využitelným prostorem. Když si prohlížím obrázky nebo kdesi diskutuji, je mi naprosto lhostejné, jaký má prohlížeč skin nebo lištičky, ale zda-li věnuje co nejvíce prostoru webové stránce a své funkce skryje tak, aby nerušily, ale aby zároveň byly vždy na očích.

  • 3 komentářů

Kouzelný GIS aneb je libo 3D Špindlerův Mlýn?

07 dub 2006 9961 čtenářů, vydáno v rubrice Kyberprostor


Špindlerův Mlýn Na sklonku příštího týdne vyrazím na otočku do Špindlerova Mlýna na jeden určitě moc zajímavý "horský" koncert. Jako člověk, který "ztratil" 4 roky života studiem geografie, jsem lehce profesně zdegenerovaný a tak se po večerech bavím nejrůznější geografickou zábavou. Občas však hrátky chorého geografa nadchnou i laika a toto je myslím jeden z těchto případů - digitální kartografie a GIS. Mapy má totiž rád každý a pokud se jedná ke všem o 3D prostorové vizualizace, slza ukápne i nejedné babičce ze slzavého oudolí.

  • 3 komentářů

I já nainstaloval Internet Explorer 7.0 Beta 2

25 bře 2006 3048 čtenářů, vydáno v rubrice Kyberprostor


Internet Explorer 7 logo Jak vidíte na obrázku vlevo, ani já jsem neodolal a vyzkoušel si teda betaverzi nového prohlížeče z dílny Billa Gatese. Neočekávejte ale žádnou recenzi, od toho tu jsou jiní fundovanější bloggeři - já místo řečí přidám tři srovnávací obrázky. Než je však přidám musím říci, že mám z této betaverze smíšené pocity. Na jednu stranu jsem našel mnoho zajímavých funkcí, ze kterých jsem byl nadšen, na stranu druhou jsem však byl zděšen z GUI, které v případě, že neholdujete různým grafickým skinům, prostě vypadá strašně nedodělaně.

  • 2 komentářů

Tak jsem si nainstaloval Mirandu

24 bře 2006 6466 čtenářů, vydáno v rubrice Kyberprostor


Miranda Tak jsem si po dvou měsících opět nainstaloval Mirandu, malého alternativního ICQ klienta (který ovšem zas tak malý není, protože obvykle zabírá v systému více prostředků než zatracovaný ICQLite). Snad mi zase nějaký pátek vydrží a já se nebudu muset po měsíci opět vracet k ICQLite. Ačkoliv jsem stále přesvědčený, že ICQLite se mi používá lépe, dávám Mirandě, kterou jsem používal dlouhá léta, ještě jednu šanci :-).

  • 17 komentářů

Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Další

Vaše poslední komentáře

Mahy:  Ahoj. Mohl by mi někdo poradit jak v konkrétním adresáři vyfiltruji nějakou kategorii nebo kvalitu fotky. Vždy mi to zobrazí vybranou kategorii přes všechny oblíbené složky. díky
mylik:  Proč ta mostecká rychlodráha s uvozovkami ? On to je provoz s parametry rychlodráhy a cestovní rychlost je vyšší než cestovní rychlost pražského metra.Doporučuji se někdy projet
D.T.:  Chtěl bych zkusit Londýn autobusem, ještě jsem nejel takovou štreku, nejlepší volba je podle mě ?lu?ák Jančurák :-)
martin:  trochu aktualizace. skype jde do kopru. žere moc dat a při troše kolísající kvalitě signálu už se kouše obraz. což se mi třeba u icq nestává
Martin Bartonek:  Zdravím, vracim se k tématu nastavení gmailu jako smtp serveru pro odesílání zpráv i pro jiné e-mailové schránky. Mám doménu pod free PIPNI.cz a e-maily se snažím řešit prostřednictvím gmailu, aby bylo možné odesílat odkudkoliv. Jednu ze schránek mám nastavenu již několik let a funguje bez problémů. Nyní jsem chtěl přidat další a nemohu se s nastavením domluvit. Nemáte prosím nějakou poslední zkušenost z gmailem, resp. pipni.cz jestli nedošlo k nějaké změně v právech? V nastavení postupuji podle různých návodů, zkoušel jsem různé kombinace nastavení a výsledky jsou špatné... port 587, zabezpeceni TLS = Server je nedostupný. Zkontrolujte server a číslo portu. port 465, zabezpeceni SSL = Server je nedostupný. Zkontrolujte server a číslo portu. port 25, nezabezpecene = projde kontrola serveru, ale dokaze odesilat zpravy pouze v ramci domen registrovanych na pipni, pokud odeslu zpravu napr. na @gmail.com tak se vrati chybove hlaseni 550 relay not permitted. port 25, zabezpeceni TLS = stejne jako s nezabezpecenym pripojenim, kontrola OK, ale maily pouze v ramci pipni.cz. Nemuze byt problem spojen s protokolem POP? Mam nastavenu kontrolu účtu přes protokol POP3, ale nefunguje se zabezpečením SSL. Při volbě Při načítání dat vždy používejte zabezpečené připojení (SSL). Další informace nelze server ověřit. dekuji a zdravim MB

Co takhle náhodný článek?

Chyba služby!

Filtr nastavený na 30 dní (x)

Ve zkratce

26.07. 2009
Bloček má po roce nové logo s ptákem - čížek ;). How do u like it? ;))

08.02. 2008
Na bločku je dnes 311 článků. Průměrný článek má délku 4 tis&iacu...

05.02. 2008
Jelikož nám do práce neustále chodí otravné tiskovky o tom, jak s...

20.01. 2008
Upravil jsem stránku "Hobby", která byla už trochu mimo mísu....

06.12. 2007
Celé dnešní odpoledne hosting služba Pipni.cz neskutečně blbne! Sice opět po celkem dlouhé době, pře...

12.11. 2007
Nový sezónní zimní color theming. Ačkoliv se barevné podá...

Další novinky