Ze života hmyzu
Stručné zprávičky a poznámky ze života jednoho brněnského tvora.

Fotky z Vysokých Tater

25 zář 2007 2713 čtenářů, vydáno v rubrice Ze života hmyzu


Pár desítek fotografií z letního cestování po Vysokých Tatrách. Kam pojedem příště? Plánujte, plánujte, léto se blíží.

  • 0 komentářů

VZP, putování městem a slavnosti vína

20 zář 2007 5854 čtenářů, vydáno v rubrice Ze života hmyzu


Před téměř čtyřmi měsíci jsem změnil trvalé bydliště a získal novou občanku. Jak pokaždé obměňuji ty své občanky, zjišťuji, že se na fotografiích úředního formátu tvářím čím dál tím tragičtěji. To sem ovšem nepatří. To co sem ale patří je jedno z pravidel VZP, tedy pojišťovny, které praví, že jest každý do měsíce po úřední změně bydliště povinen informovat o tomto vznešeném aktu právě onu pojišťovnu - tedy pokud jsi její pojištěnec pochopitelně. Vzhledem k tomu, že jsem její pojištěnec a žádnou tuto informaci jsem tomuto vznešenému ouřadu neposkytnul, poněkud mě zděsilo vznešené logo VZP véčkovitého tvaru, které jsem zahlédl skrz otvor ve své schránce.

  • 6 komentářů

Tři pohoří, tři panoramata

09 zář 2007 12958 čtenářů, vydáno v rubrice Ze života hmyzu


Kopeček - KrálíkyNa Kopečku nad městečkem Králíky kdesi na česko-polském pomezí stojí od nepaměti poutní kostel s přilehlým klášterem. V létě tu pobíhají turisté kupující tu malý suvenýr, tu zase svatý obrázek. Další obdivují obrazy, architekturu, čistý horský vzduch a příjemné ticho. Všude kolem se po hřebeni táhnou nekonečné pastviny na jejichž vrcholu stojí už nějaký pátek ocelová rozhledna. Před Vámi se otevírá výhled na tři světové strany. Od západu k severu se táhnou hřebeny Orlických hor až k Velké Deštné (1115 m n.m.), pod kterou se otevírají nekonečné polské roviny Kladska. Stačí však pohledem pokračovat dále k východu, kde ve zvlněné rovině exploduje mohutný masiv Králického Sněžníku stoupajícího do výše 1424 m n.m.

  • 2 komentářů

Na Svatý Kopeček

09 zář 2007 10479 čtenářů, vydáno v rubrice Ze života hmyzu


Svatý Kopeček je jeden z mnoha takových svatých kopečků rozesetých po naši republice. Předci jak vidno měli s představivostí záhadný problém a tak se kdejaký poutní kostelík s rozhledem do širého kraje jmenuje právě tak. Pro mě je od nepaměti Svatý Kopeček pouze jediný - Kopeček nad Olomoucí.

  • 0 komentářů

Vysoké Tatry po 10 letech I. Výstup na Rysy!

08 zář 2007 14861 čtenářů, vydáno v rubrice Ze života hmyzu


Inverze, v pozadí Nízké TatryV Tatrách jsem nebyl deset let. O to větší bylo mé zděšení, když naše posádky dvou automobilů v Žilině zjistily, že severní slovenská dálnice i po těch letech stále nestojí. Dost ale narážek na soutěživé bratry, kteří nás snad již brzy předeženou v HDP per capita. Vzhůru do dobrodružství nebohé šestice toulající se po skalnatých vrších divokých Tater. Vzhůru do oslavných příběhů o jejich bojích s medvědy Brtníky i Kodiaky. Vzhůru do tajuplných setkání s horskými domorodci! A abychom to vzali pěkně z gruntu, započněme naše vypravování o výstupu na Rysy - nejvyšší vrchol Polska a jeden z nejnavštěvovanějších štítů Vysokých Tater. To odehrálo se Léta Páně 2007, 19. srpna v odpoledních hodinách.

  • 0 komentářů

Je Vám zima? Měla by být. Alespoň podle statistik!

11 čec 2007 2585 čtenářů, vydáno v rubrice Ze života hmyzu


Tak zatím ten deštivý červenec připomíná spíše srpen a my můžeme jen doufat, že jsme si letní teploty nevybrali v nadprůměrném květnu a červnu. Na jednu stranu jsem rád, že mohu ve svém bytě normálně vegetovat a neusínám pod rozpálenou střechou, na stranu druhou se ale domnívám, že 18 stupňů nad nulou je na jedenáctý červenec přecijen poněkud málo.

  • 4 komentářů

Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 Další

Vaše poslední komentáře

Mahy:  Ahoj. Mohl by mi někdo poradit jak v konkrétním adresáři vyfiltruji nějakou kategorii nebo kvalitu fotky. Vždy mi to zobrazí vybranou kategorii přes všechny oblíbené složky. díky
mylik:  Proč ta mostecká rychlodráha s uvozovkami ? On to je provoz s parametry rychlodráhy a cestovní rychlost je vyšší než cestovní rychlost pražského metra.Doporučuji se někdy projet
D.T.:  Chtěl bych zkusit Londýn autobusem, ještě jsem nejel takovou štreku, nejlepší volba je podle mě ?lu?ák Jančurák :-)
martin:  trochu aktualizace. skype jde do kopru. žere moc dat a při troše kolísající kvalitě signálu už se kouše obraz. což se mi třeba u icq nestává
Martin Bartonek:  Zdravím, vracim se k tématu nastavení gmailu jako smtp serveru pro odesílání zpráv i pro jiné e-mailové schránky. Mám doménu pod free PIPNI.cz a e-maily se snažím řešit prostřednictvím gmailu, aby bylo možné odesílat odkudkoliv. Jednu ze schránek mám nastavenu již několik let a funguje bez problémů. Nyní jsem chtěl přidat další a nemohu se s nastavením domluvit. Nemáte prosím nějakou poslední zkušenost z gmailem, resp. pipni.cz jestli nedošlo k nějaké změně v právech? V nastavení postupuji podle různých návodů, zkoušel jsem různé kombinace nastavení a výsledky jsou špatné... port 587, zabezpeceni TLS = Server je nedostupný. Zkontrolujte server a číslo portu. port 465, zabezpeceni SSL = Server je nedostupný. Zkontrolujte server a číslo portu. port 25, nezabezpecene = projde kontrola serveru, ale dokaze odesilat zpravy pouze v ramci domen registrovanych na pipni, pokud odeslu zpravu napr. na @gmail.com tak se vrati chybove hlaseni 550 relay not permitted. port 25, zabezpeceni TLS = stejne jako s nezabezpecenym pripojenim, kontrola OK, ale maily pouze v ramci pipni.cz. Nemuze byt problem spojen s protokolem POP? Mam nastavenu kontrolu účtu přes protokol POP3, ale nefunguje se zabezpečením SSL. Při volbě Při načítání dat vždy používejte zabezpečené připojení (SSL). Další informace nelze server ověřit. dekuji a zdravim MB

Co takhle náhodný článek?

První máj na Letné a výborní Skyline
v rubrice Hudební akceKrátký report z pražské Letné, kde na první máj zahrál Ivan Hlas, Bůhví, Laura a její tygři, Děda Mládek Illegal Band, Hudba Praha, Skyline a Aneta Langerová.

 

Filtr nastavený na 30 dní (x)

Ve zkratce

26.07. 2009
Bloček má po roce nové logo s ptákem - čížek ;). How do u like it? ;))

08.02. 2008
Na bločku je dnes 311 článků. Průměrný článek má délku 4 tis&iacu...

05.02. 2008
Jelikož nám do práce neustále chodí otravné tiskovky o tom, jak s...

20.01. 2008
Upravil jsem stránku "Hobby", která byla už trochu mimo mísu....

06.12. 2007
Celé dnešní odpoledne hosting služba Pipni.cz neskutečně blbne! Sice opět po celkem dlouhé době, pře...

12.11. 2007
Nový sezónní zimní color theming. Ačkoliv se barevné podá...

Další novinky